logo1
Każde ŚDM ma swoje logo, symbol, który określa spotkanie młodych, można stwierdzić, że nadaje kierunek spotkań młodzieży z papieżem. Także ŚDM w Krakowie ma swoje logo, które zawiera wiele znaków spróbujmy je przybliżyć:

logo2

logo3

logo4

logo5

Także autorka tego loga Monika Rybczyńska, chciałaby podzielić się swoimi spostrzeżeniami. Okoliczności powstania logotypu są niezwykłe. Będąc w Watykanie na kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII, modliła się przed grobem polskiego papieża słowami: „Ojcze Święty, potrzebuję weny. Jeśli Bóg chce, proszę wyproś mi ją".
 - To była konkretna modlitwa. I odpowiedź też była konkretna. Wieczorem wysłałam gotowy szkic do Warszawy – wspomina autorka.

Co dziś Monika, „dziewczyna od logo”, radzi przyszłym uczestnikom ŚDM?
„Przyjeżdżajcie! Na ŚDM można doładować akumulatory. Moje palą się do dzisiaj. Na ołtarzu na Copacabanie ofiarowałam swoje życie Panu Jezusowi – mówię to pierwszy raz publicznie. Do dzisiaj chcę za to dziękować i służyć”

Logotyp ŚDM Kraków 2016 miał jeszcze jednego dobrego ducha, czuwającego nad jego kształtem – Emilię Pyzę, wówczas 26-letnią absolwentkę warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Po tym, jak ważnym doświadczeniem był dla niej udział w ŚDM w Kolonii (2005), chciała zrobić coś dla Światowych Dni Młodzieży. – Największym odkryciem w tym spotkaniu było dla mnie doświadczenie Kościoła młodego, uśmiechniętego, Kościoła o różnych twarzach, milionów ludzi wspólnie zginających kolana przed Krzyżem – wspomina Emilia. Zobaczyła potencjał w pomyśle na logo i zgodziła się dołożyć również swoje talenty, które otrzymała od Boga.

Emilia ceni logotyp za lekkość, z jaką przekazuje kluczowe dla chrześcijan treści, iż „Zbawienie, które wypływa z Krzyża obejmuje nas wszystkich i obmywa wszystko, co w nas niedoskonałe, swoim nieskończonym Miłosierdziem”.

Tutaj chcielibyśmy zwrócić do wszystkich parafian – zapraszamy wszystkich do tego wielkiego i pięknego dzieła: młodych (gimnazjalistów, średniaków, studentów, pracujących, młodych małżonków – limit wieku jest 14-30) o zaangażowanie przez bycie wolontariuszem ŚDM w naszej parafii i  (bardzo ważne i) pojechanie wspólnie grupą na ŚDM do Krakowa. Bez was nie damy rady, z wami będzie to czas w pełni jak najpiękniej przeżyty. Ks. Proboszcz w imieniu naszej parafii zaprosił 100 młodych ludzi do przeżycia tzw. Dnia w Diecezji w naszej parafii. Bądźmy otwarci na tych, którzy przyjadą do nas w myśl starodawnego ale jakże prawdziwego powiedzenia „GOŚĆ w domu – BÓG w domu”. Pamiętajmy razem damy radę. Dlatego zapraszamy na spotkania przynajmniej raz w miesiącu  (w drugi piątek miesiąca na spotkanie WOLONTARIUSZY PiPopoli o godzinie 19.15 a także w pierwszy piątek na Mszę w intencji ŚDM, wolontariuszy i młodzieży naszej parafii i tej młodzieży która przyjedzie do nas w lipcu 2016 r. w trzeci piątek o 20 a w czwarty piątek na 19.15 na nabożeństwo/mszę i spotkaniu integracyjnym), aby przeżyć ten czas przygotowań jak najowocniej.
Rodziny zapraszamy, aby włączyły się w przygotowania ŚDM na zaproszeniu pielgrzymów do swojego domu (wystarczy trochę placu, trochę wody, trochę uśmiechu, trochę jedzenia i trochę wifi :) jest to piękne doświadczenie dla pielgrzymów i dla rodzin jak wynika z doświadczeń poprzednich ŚDM.
Pozostałych rodzin i ludzi samotnych, starszych, które nie mogą przyjąć pielgrzymów prosimy o włączenie się do ŚDM przez pomoc w dzieleniu się modlitwą, dobrym ciastem na rzecz pielgrzymów lub innymi rzeczami (liczymy na waszą otwartość, pomoc i pomysłowość)
Ludzi starszych , schorowanych prosimy o pomoc w omadlaniu  tego dzieła ŚDM, które będzie trwało w naszej parafii od 21.07 do 31.07. Prosimy też o modlitwę w intencji młodzieży naszej parafii, aby chciała jak najowocniej wejść w to dzieło, żeby nie przegapiła tego czasu łaski, które zapoczątkował nasz wielki rodak św. Jan Paweł II i który daje nam miłosierny Bóg.

Menu duchowe

bibliabrewiarzminutacytatswieci

kancelaria

msze

spowiedz

Kancelaria czynna
Poniedziałek 9.00-12.00 oraz 16.00-18.00
Wtorek 9.00-12.00 oraz 16.00-18.00
Środa 9.00-12.00 oraz 16.00-18.00
Czwartek 9.00-12.00
Piątek 9.00-12.00

Msze św. w niedziele:
18.30 (sobotni wieczór),
w niedzielę: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 (dla dzieci), 12.30, 15.00, 18.30, Nieszpory 17.45

W tygodniu:
6.45, 7.30 (pogrzebowa), 8.00, 18.30

Sakrament Pokuty
Codziennie podczas Mszy św.
W sobotę od godz. 17.00 do 18.30
W niedzielę 15 minut przed Mszą św. dla tych, którzy nie mogli skorzystać z tego sakramentu w tygodniu.

Protokoły przedślubne
spisywane są w czwartki w godz. 19.00-20.00