Ochrona danych

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu umieszczone zostały za zgodą osób, które dane dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa.

Chór

"Pieśnią niech me życie się stanie
Pieśnią ku Twej chwale, o Panie.
Pieśnią tą przemieniasz me myśli w działanie.
Panie mój, dla Ciebie chcę śpiewać,
Serca Twą radością ogrzewać,
Miłość nieść każdemu, kto na mojej drodze stanie.
Z radością w sercu idę wciąż, gdyż Pana w sercu mam.
Problemy, smutki giną gdzieś, gdy śpiewam Bogu pieśń.
Ty bracie, siostro, otwórz się na Boga głośny zew
I Ewangelię bliźnim nieś śpiewając Bogu pieśń."

Przywołane powyżej słowa, są przesłaniem towarzyszącym członkom chóru "Ave Verum", działającego przy Parafii św. ap. Piotra i Pawła w Opolu.

Nasz chór powstał z inicjatywy ks. Marcina Jakubczyka, który obecnie jest wikariuszem w Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Krapkowicach - Otmęcie oraz pani Ilony Ruszczewskiej, ówczesnej Dyrygentki w marcu 2004 r.

Działalność chóru w głównej mierze polega na uczestnictwie w Mszach św. i nabożeństwach odprawianych w naszym Kościele Parafialnym. Jednakże w okresie funkcjonowania naszej grupy występowaliśmy także poza jego murami, a mianowicie braliśmy udział w uroczystych Mszach odpustowych w Parafiach pw. Ducha Świętego w Krapkowicach - Otmęcie oraz pw. św. Antoniego w Luboszycach.

Od października 2007 chór prowadzi Tomasz Krzemiński, od wielu lat prowadzący kościelne zespoły śpiewacze, w przeszłości współpracujący z Filharmonią Opolską oraz Teatrem im. J. Kochanowskiego w Opolu. Od tego też czasu zawiązała się bliska współpraca z chórem kameralnym „Exultate Deo” działającym od marca 2007 przy parafii p.w. M. B. Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu, poprzez wspólnego prowadzącego.

Chór brał udział w spotkaniach w okresie Bożonarodzeniowym z pensjonariuszami Domu Kombatanta w Opolu, w Mszach św. w Kościele pw. św. Jacka w Opolu, rozpoczynających pielgrzymki biegowe do Rzymu, członków klubu "Żółwik" z Opola. Członkowie chóru, dzięki ogromnej życzliwości i wsparciu organizacyjnemu ks. Proboszcza Rudolfa Świerca, który jest opiekunem naszej grupy, corocznie uczestniczą w pielgrzymkach do wybranych sanktuariów, a także biorą udział w różnego rodzaju wspólnych spotkaniach. W 2004 r. pielgrzymowaliśmy do sanktuariów Ziemi Kłodzkiej, a w 2005 r. byliśmy w sanktuarium na Świętym Krzyżu oraz w innych świątyniach Ziemi Kieleckiej. W roku 2008 odbyła się pielgrzymka do Paczkowa połączona z bytnością w Czechach (Nové Město nad Metují).

Co roku również spotykamy się w uroczystość naszej patronki - św. Cecylii, a w okresie noworocznym uroczyście dzielimy się opłatkiem. Lubimy także pośpiewać oraz wspólnie spędzić czas na spotkaniach przy ognisku, organizowanych w ogrodzie parafialnym. Tańczyć też lubimy i umiemy, czego dajemy wyraz podczas wspólnych zabaw karnawałowych.

Jesteśmy wspólnotą ludzi otwartych, którzy z radością witają w naszych szeregach nowych członków. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą wielbić Pana poprzez śpiew, aby przyłączyli się do nas.

Informacje na temat działalności chóru można także uzyskać w Kancelarii Parafialnej ( tel. 077 454-26-60 ).
Czekamy na Was!

Menu duchowe

bibliabrewiarzminutacytatswieci

Galeria zdjęć

WIGILIA PASCHALNA 20...

kancelaria

msze

spowiedz

Kancelaria czynna
Poniedziałek 9.00-12.00 oraz 16.00-18.00
Wtorek 9.00-12.00 oraz 16.00-18.00
Środa 9.00-12.00 oraz 16.00-18.00
Czwartek 9.00-12.00
Piątek 9.00-12.00

Msze św. w niedziele:
18.30 (sobotni wieczór),
w niedzielę: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 (dla dzieci), 12.30, 15.00, 18.30, Nieszpory 17.45

W tygodniu:
6.45, 7.30 (pogrzebowa), 8.00, 18.30

Sakrament Pokuty
Codziennie podczas Mszy św.
W sobotę od godz. 17.00 do 18.30
W niedzielę 15 minut przed Mszą św. dla tych, którzy nie mogli skorzystać z tego sakramentu w tygodniu.

Protokoły przedślubne
spisywane są w czwartki w godz. 19.00-20.00