Msze Św.

w niedziele i święta:
6:30 / 8:00 / 9:30 / 11:00 / 12:30 / 15:00 / 18:30

w dni powszednie:
6:45 / 8:00 / 18:30

Msza św. szkolna (piątek) 16:30

Więcej nabożeństw

Spowiedź Św.

od poniedziałku do piątku
6:45 / 8:00 / 18:00

piątek spowiedź dla uczniów
od godz. 16:00

sobota:
6:45 / 8:00 / 17:00 

niedziela: 
kwadrans przed rozpoczęciem Mszy Świetej 

Więcej informacji

Kancelaria parafialna

od poniedziałku do środy
9:00 - 12:00 / 16:00 - 18:00

od czwartku do piątku
9:00 - 12:00

sobota i niedziela:
zamknięte 


zgłoszenie pogrzebu:
w każdej chwili


Więcej informacji

Pielgrzymka Szlakiem Podkarpackich Sanktuariów

 • piątek 14.06.2024   -   niedziela 16.06.2024

Ks. Krzysztof zaprasza do wspólnego pielgrzymowania szlakiem Podkarpackich Sanktuariów. Przy grupie 45 osób koszt pielgrzymki to 810 zł

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI

1 dzień:

Wyjazd spod Parafii we wczesnych godzinach porannych. Przejazd na wschód Polski. Wizytę na Podkarpaciu zaczniemy od DĘBOWCA i znajdującego się tam Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej. Chwila zadumy na placu sanktuaryjnym, gdzie znajduje się Kalwaria Saletyńska. Pielgrzymi mogą tam zobaczyć trzy grupy figur, które przedstawiają trzy części pojawienia się Matki Bożej w La Salette i przespacerować się alejkami, gdzie rozmieszczone są kapliczki tajemnic różańcowych. Kolejno przejazd do DUKLI, spotkanie z przewodnikiem, który przybliży pątnikom postać św. Jana z Dukli oraz piękno świątyni - Sanktuarium św. Jana z Dukli – Klasztoru OO. Bernardynów. Uczestnictwo we Mszy Świętej i nabożeństwo z możliwością
ucałowania relikwii św. Jana. Następnie przejazd do MIEJSCA PIASTOWEGO, związanego z postacią błogosławionego Bronisława Markiewicza. Tutejsze sanktuarium jest pierwszym na ziemiach polskich zgromadzeniem Świętego Michała Archanioła.
Po zwiedzaniu przejazd do Przemyśla. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, odpoczynek i nocleg.

2 dzień:
Śniadanie w hotelu.
Przejazd do KALWARII PACŁAWSKIEJ. Udział we Mszy św. Zapoznanie się z historią sanktuarium, które pielgrzymi potocznie nazywają Jerozolimą Wschodu, a to dzięki kapliczkom, które od wieków przybliżają wiernym tajemnice zaczerpnięte z życia Chrystusa i Najświętszej Maryi Panny. Przejście dróżkami kalwaryjskimi.

Po południu powrót do PRZEMYŚLA – jednego z najstarszych polskich miast, zwanego “małym Lwowem”, przez setki lat będącego perłą w koronie miast Rzeczypospolitej. Długi czas Przemyśl rozwijał się na pograniczu świata polskiego i rosyjskiego, katolicyzmu i prawosławia, ale również i innych religii, głównie judaizmu, stając się prawdziwym tyglem kulturowo – wyznaniowym.
Podczas spaceru po mieście zobaczymy rynek z pięknymi kamieniczkami, ławeczkę słynnego wojaka Szwejka oraz Archikatedrę z 71-metrową wieżą, z której rozciąga się piękna panorama miasta. Spotkamy także ślady innych religii m.in. grekokatolicki Sobór św. Jana Chrzciciela - dowiemy się więc o wielokulturowości mieszkańców Przemyśla.
Wieczorem powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

3 dzień:

Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu.
Przejazd do wsi MARKOWA, znanej przede wszystkim z historii rodziny Ulmów, beatyfikowanej w 2023 roku przez papieża Franciszka. Zwiedzanie Muzeum Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. rodziny Ulmów. Poznamy trudną historię wojennych losów mieszkańców terenów Podkarpacia i ich ogromne poświęcenie. Następnie przejazd do Sanktuarium błogosławionej Karoliny Kózkówny w ZABAWIE. To prawdopodobnie jedyna na świecie świątynia, której parafianka i męczennica została pochowana pod mensą głównego ołtarza. Sanktuarium jest też Światowym Centrum Ruchu Czystych Serc, a także świątynią upamiętniającą ofiary przemocy i wypadków komunikacyjnych oraz troski o ich najbliższych.
Msza święta w kościele przy obrazie błogosławionej Karoliny oraz przejście drogą krzyżową – szlakiem męczeństwa błogosławionej z domu Karoliny do sanktuarium.
Chwila czasu wolnego na posiłek i wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd w godzinach wieczornych i zakończenie pielgrzymki.

Organizator: 

Biuro Podróży VERO TRAVEL
ul. Krakowska 37, 45-075 Opole
tel. 77 454 45 69,
biuro@verotravel.pl
www.verotravel.pl

W cenie:

 • transport autokarem na całej trasie pielgrzymki,
 • zakwaterowanie 2 noclegi w hotelu w Przemyślu (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami),
 • wyżywienie 2 śniadania, 2 obiadokolacje,
 • opiekę pilota na całej trasie pielgrzymki,
 • opiekę przewodnika lokalnego w Przemyślu,
 • opiekę duchową księdza Krzysztofa,
 • rezerwację Mszy św.
 • bilety wstępu do Muzeum Ulmów w Markowej,
 • zestawy słuchawkowe audioguide dla każdego uczestnika pielgrzymki,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Zapisy w kancelarii Parafialnej. 

Pozostałe wydarzenia