Msze Św.

w niedziele i święta:
6:30 / 8:00 / 9:30 / 11:00 / 12:30 / 15:00 / 18:30

w dni powszednie:
6:45 / 8:00 / 18:30

Msza św. szkolna (piątek) 16:30

Więcej nabożeństw

Spowiedź Św.

od poniedziałku do piątku
6:45 / 8:00 / 18:00

piątek spowiedź dla uczniów
od godz. 16:00

sobota:
6:45 / 8:00 / 17:00 

niedziela: 
kwadrans przed rozpoczęciem Mszy Świetej 

Więcej informacji

Kancelaria parafialna

od poniedziałku do środy
9:00 - 12:00 / 16:00 - 18:00

od czwartku do piątku
9:00 - 12:00

sobota i niedziela:
zamknięte 


zgłoszenie pogrzebu:
w każdej chwili


Więcej informacji

Historia trzymana na dłoni

Data publikacji: sobota, 15-06-2024

Historia trzymana na dłoni

Nasza parafia z dumą ogłasza unikalną okazję do nabycia wyjątkowych, stuletnich pamiątek, które mają bezcenne znaczenie historyczne i duchowe. W naszej ofercie znajdują się zabytkowe pocztówki oraz kopia płaskorzeźby przedstawiającej apostołów Piotra i Pawła, które były sprzedawane na początku XX wieku, aby uzbierać fundusze na budowę naszego kościoła. Te przedmioty nie tylko odzwierciedlają bogatą historię naszej społeczności, ale również są pięknym świadectwem oddania naszych przodków.

 Zabytkowe PocztówkiPocztówka 1923/1924

Stuletnie pocztówki, które oferujemy, przedstawiają nasz kościół w całej jego okazałości. Każda pocztówka jest małym dziełem sztuki, które przenosi nas w czasie do początków XX wieku, kiedy to nasza świątynia była nowością w krajobrazie miasta. Pocztówki te były popularne wśród wiernych, którzy chętnie wysyłali je do swoich bliskich, dzieląc się radością z powstania nowego domu Bożego. 

Te unikalne pocztówki są w doskonałym stanie, starannie zachowane przez lata. Każda z nich jest wyjątkowa,
z pięknymi detalami i starannym wykonaniem. Zakup jednej z tych pocztówek to nie tylko wspaniała pamiątka, ale również możliwość wsparcia naszej parafii.

Kopia Płaskorzeźby Apostołów Piotra i PawłaOryginalna Płaskorzeźba

Oprócz pocztówek, oferujemy również kopię płaskorzeźby, która była sprzedawana dokładnie sto lat temu, aby zebrać fundusze na budowę naszego kościoła. Płaskorzeźba przedstawia apostołów Piotra
i Pawła, kluczowe postacie w historii chrześcijaństwa,
i jest symbolem wiary i szlachetności ludzi mieszkającyh w naszej dzielnicy. Oryginalna płaskorzeźba jest wykonana z wypalonej gliny. Kopia natomiast jest zrekonstruowana i mniej więcej 2 dwukrotnie pomniejszona, przygotowna jest z gipsu.

Zakup tej kopii płaskorzeźby to nie tylko szansa na posiadanie pięknego i historycznego przedmiotu, ale również okazja do kontynuowania tradycji wsparcia naszej parafii. Płaskorzeźba może stać się ozdobą każdego domu, przypominającą o bogatej historii
i duchowym dziedzictwie naszej społeczności.

Zrekonstruowana Kopia Płaskorzeźby

Obrazki Komunii Wielknocnej 

Istnieje również możliwość nbycia pamiątkowych obrazków, które były wykorzystywane przed laty w naszej Parafii. Są to obrazki, które wierni otrzymywali w podczas przyjęcia Komuni św. w okresie wielkanocnym. 

Jak Nabyć Te Zabytkowe Pamiątki?

Wszystkich zainteresowanych zakupem zabytkowych pocztówek lub kopii płaskorzeźby zapraszamy 23.06. 2024 po Mszach św. Niedzielnych.  Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na konserwację naszej świątyni, aby mogła ona służyć kolejnym pokoleniom wiernych.

Zapraszamy do wsparcia naszej inicjatywy i dołączenia do grona osób, które chcą zachować i pielęgnować nasze wspólne dziedzictwo. Nabywając te wyjątkowe przedmioty, stajecie się Państwo częścią historii, która zaczęła się sto lat temu i trwa do dziś.

Pozostałe aktualności

środa 12.06.2024

niedziela 02.06.2024

niedziela 26.05.2024

piątek 10.05.2024

niedziela 05.05.2024

sobota 20.04.2024

środa 10.04.2024