Msze Św.

w niedziele i święta:
6:30 / 8:00 / 9:30 / 11:00 / 12:30 / 15:00 / 18:30

w dni powszednie:
6:45 / 8:00 / 18:30

Msza św. szkolna (piątek) 16:30

Więcej nabożeństw

Spowiedź Św.

od poniedziałku do piątku
6:45 / 8:00 / 18:00

piątek spowiedź dla uczniów
od godz. 16:00

sobota:
6:45 / 8:00 / 17:00 

niedziela: 
kwadrans przed rozpoczęciem Mszy Świetej 

Więcej informacji

Kancelaria parafialna

od poniedziałku do środy
9:00 - 12:00 / 16:00 - 18:00

od czwartku do piątku
9:00 - 12:00

sobota i niedziela:
zamknięte 


zgłoszenie pogrzebu:
w każdej chwili


Więcej informacji

80/90 w Kościele

Opiekun: ks. Piotr Kłonowski
Spotkania: Poniedziałek 19/30

Nikt nie rodzi się Chrześcijanienem, ale dopiero się nim staje!

To słowa Tertuliana, a my coraz to bardziej widzimy, że tak naprawdę jest.

Kiedyś byłem ze swoim znajomym na pielgrzymce we Włoszech. Zwiedzaliśmy Padwę, było bardzo gorąco, a mu już całkowicie wykończeni. W przerwie usiedliśmy pod fontanną, za chwilkę podeszła do nas Pani, która sprzedawała Mango. Takie obrane, z lodówki, w pojemniczkach. Postanowiliśmy kupić. Pod koniec dnia siedzimy już w hotelu i wspominamy cały dzień. I dochodzimy do wniosku jak wspaniałe było to mango. Długo się nie zastanawiając postanowiliśmy je kupić. Wyciągnąłem telefon, poszukałem najbliższego sklepu i poszliśmy. A tam gigantyczna półka z warzywami i owocami. Chodzimy szukamy, już powoli traciliśmy nadzieję, ale patrzymy, jest! Taki sam kolor, podobnie obrane, w podobnych pojemniczkach, trochę tańsze niż w Padwie na rynku, ale postanowiliśmy wziąć po 2 opakowania. Wracamy, jemy, a tam... coś nie pasuje. Wiecie co kupiliśmy?  Dynię...

Czasami tak wygląda nasze Chrześcijaństwo, myślimy sobie że już wszystko wiemy, że nic nas nie może zaskoczyć. Od dziecka katecheza, Msza św. co niedzielę, regularna spowiedź. Ktoś może był ministrantem, albo należał do grupy młodzieżowej. A może tak po prostu od zawsze wierzył. Ale modlitwa jest bez jakiegoś ognia, Pismo św. zakurzone, spowiedź schematyczna... jakoś chrześcijaństwo nie zachwyca. Niewierzący nie pytają dlaczego wierzę, ani nie proszą abym pokazał im Jezusa...

Może jest tak, że od dziecka jem dynię i myślę, że to mango?

Spotykamy się w poniedziałek. Naszym celem jest dojrzałość Chrześcijańska i nieustanna formacja ludzka, duchowa i intelektualna. Przeżywamy Msze święte, adoracje, konferencje ascetyczne, modlitwy w duchu Taize i katechezy.

Przychodzą "emerytowni" ministranci i marianki, byli studenci, młode małżeństwa oraz osoby samotne. Różni ludzie, których łączą dwie sprawy. Pierwsza to urodziliśmy się w latach 80 i 90, oraz druga bardzo pragniemy wspólnoty, w której Jezus jest uwielbiony. 

Masz tak? Dołącz do nas! Spotkania mają charakter otwarty. Jak jesteś zainteresowany tym co robimy, to zapisz się do naszego newslettera, co tydzień będziesz dostawać informację, o tym co będziemy robić na najbliższym spotkaniu.  

zapisy do Newslettera