Msze Św.

w niedziele i święta:
6:30 / 8:00 / 9:30 / 11:00 / 12:30 / 15:00 / 18:30

w dni powszednie:
6:45 / 8:00 / 18:30

Msza św. szkolna (piątek) 16:30

Więcej nabożeństw

Spowiedź Św.

od poniedziałku do piątku
6:45 / 8:00 / 18:00

piątek spowiedź dla uczniów
od godz. 16:00

sobota:
6:45 / 8:00 / 17:00 

niedziela: 
kwadrans przed rozpoczęciem Mszy Świetej 

Więcej informacji

Kancelaria parafialna

od poniedziałku do środy
9:00 - 12:00 / 16:00 - 18:00

od czwartku do piątku
9:00 - 12:00

sobota i niedziela:
zamknięte 


zgłoszenie pogrzebu:
w każdej chwili


Więcej informacji

Dzieci Maryi

Opiekun: ks. Krzysztof Kurzeja / siostra Dorota
Spotkania: soboty o 9.00

 

Jeżeli ktoś idzie swoją drogą z Maryją, to jest na dobrej drodze (kardynał Stefan Wyszyński)

Jesteśmy grupą dziewczyn, które chcą zbliżyć się do Maryi i Jej służyć.

Do grupy zapraszamy dziewczyny, które podzielają nasze zainteresowanie i miłość do Maryi. Ważna jest dla nas chęć służby, umiejętność współpracy i oczywiście niesienie pomocy innym.

Mamy również stronę diecezjalną Dzieci Maryi:

Dzieci Maryi Diecezji Opolskiej | Strona internetowa Marianek Diecezji Opolskiej (diecezja.opole.pl)

 

W naszej parafii grupa Dzieci Maryi istnieje od 1994 roku. Jej założycielem i pierwszym opiekunem był ks. Marcin Bryłka. 

Obecnie wspólnota liczy kilkanaście osób. Są wśród nas zarówno dziewczynki, które w maju po raz pierwszy przystąpiły do Komunii Świętej, jak też i te, które Pana Jezusa po raz pierwszy przyjęły 15 lat temu, a teraz są studentkami, a nawet założyły już własne rodziny.

Oficjalne i uroczyste przyjęcie do grona Dzieci Maryi ma miejsce zawsze 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Wtedy to kandydatki publicznie zawierzają się Matce Boskiej i przyjmują medalik – znak przynależności do wspólnoty.

Najmłodsze dziewczęta noszą medalik na różowej wstążce, trochę starsze – na zielonej, a najstarsze – na niebieskiej. Te, które wytrwają w ideałach wyrażonych w powinnościach Dzieci Maryi aż do ślubu otrzymują medalik na białej wstążce. Zewnętrznym znakiem przynależności do grupy Dzieci Maryi jest również skromny strój – biała bluzka lub sweter i czarna spódnica oraz pelerynki.

Mariankami są dziewczęta, które poprzez naśladownictwo Maryi chcą być bliżej Boga. Na wzór Dziesięciu Przykazań zostały stworzone obowiązki Dziecka Maryi, które dziewczęta powinny wypełniać zawsze i wszędzie. Oto one:

1. Dziecko Maryi żyje w łasce uświęcającej.
2. Bierze czynny udział w Eucharystii.
3. Czci Niepokalaną i pragnie Ją naśladować.
4. Często rozmawia z Bogiem na modlitwie.
5. Pogłębia swą wiedzę religijną. Uczęszcza na spotkania Dzieci Maryi.
6. Kocha swoją parafię. Aktywnie włącza się w jej życie.
7. Dba o religijną atmosferę w rodzinie.
8. Jest wzorem ucznia.
9. Śpieszy bliźnim z pomocą.
10. Jest apostołem wśród otoczenia.

Każda Marianka posiada legitymację, na której te obowiązki są wypisane. Ważnym elementem w życiu każdej Marianki jest służba przy ołtarzu. Wyraża się ona poprzez aktywny udział ze sztandarem w niedzielnej Eucharystii oraz w nabożeństwach, zwłaszcza majowych i różańcowych. Służymy również w czasie różnych uroczystości parafialnych oraz wtedy, gdy przypada jakakolwiek uroczystość, święto czy wspomnienie Maryjne.

Spotykamy się raz w tygodniu, żeby poznać lepiej Maryję i historię Jej kultu oraz zgłębić naszą wiarę. Zdobywanie wiedzy przeplatane jest śpiewem na cześć Maryi oraz różnymi zabawami. Często organizujemy wycieczki i wyjazdy do różnych ciekawych miejsc w Opolu i poza miastem a w czerwcu i we wrześniu – na koniec i początek roku szkolnego spotykamy się i bawimy przy ognisku w ogrodzie parafilanym.
Co roku na Górze św. Anny organizowane są trzydniowe Dni Skupienia dla Dzieci Maryi z diecezji opolskiej i gliwickiej, w których również nasza grupa bierze udział. Jest to okazja do wspólnego wielbienia Maryi, a także do poznania Marianek z innych parafii i nawiązania nowych znajomości. 

Zapraszamy: dołącz do nas!