Msze Św.

w niedziele i święta:
6:30 / 8:00 / 9:30 / 11:00 / 12:30 / 15:00 / 18:30

w dni powszednie:
6:45 / 8:00 / 18:30

Msza św. szkolna (piątek) 16:30

Więcej nabożeństw

Spowiedź Św.

od poniedziałku do piątku
6:45 / 8:00 / 18:00

piątek spowiedź dla uczniów
od godz. 16:00

sobota:
6:45 / 8:00 / 17:00 

niedziela: 
kwadrans przed rozpoczęciem Mszy Świetej 

Więcej informacji

Kancelaria parafialna

od poniedziałku do środy
9:00 - 12:00 / 16:00 - 18:00

od czwartku do piątku
9:00 - 12:00

sobota i niedziela:
zamknięte 


zgłoszenie pogrzebu:
w każdej chwili


Więcej informacji

Domowy Wolontariat Hospicyjny

Opiekun: ks. Grzegorz Tęczar SJ / ks. Marek Lis / ks. Waldemar Przyklenk
Spotkania: ostatnie czwartki miesiąca o 17.00 w Wieczerniku

 

Abyśmy umieli zobaczyć Chrystusa w chorych i umierających.

Domowy Wolontariat Hospicyjny działa w naszej parafii już od jesieni 2017 roku - w pierwszą niedzielę Adwentu ksiądz proboszcz Rudolf Świerc oficjalnie ogłosił rozpoczęcie działalności naszej wspólnoty. Starania o zawiązanie formacji zaczęły parafianki Hanna Przybylska i Anna Gazda, zainspirowane przez księdza Ryszarda Mikołajczaka, kapelana Hospicjum św. Jana Kantego w Poznaniu. 

Jesteśmy zespołem kilkunastu osób świeckich, współpracujących z księżmi z naszej parafii. Zadaniem Wolontariatu jest opieka nad chorym i jego rodziną. Jesteśmy przede wszystkim obecni by wysłuchać potrzeb osoby cierpiącej, by pomóc opanować ból i lęk, towarzyszymy choremu i umacniamy go w przekonaniu, że przez śmierć życie chrześcijanina zmienia się, ale się nie kończy. Nie zastępujemy osobie chorej rodziny, ale pomagamy jej w codziennych czynnościach, w rozwiązywaniu problemów opiekuńczych i dbamy o chwile wytchnienia dla najbliższych. Wspieramy rodziny w trudnym okresie odchodzenia bliskiej im osoby oraz w czasie żałoby.

Działamy w imieniu Kościoła, utożsamiamy się z Kościołem, jego celami i formami działania.

Tworzymy wspólnotę ludzi dobrej woli, których łączy troska o nieuleczalnie chorych. Za nasze działania nie pobieramy wynagrodzenia.

W czasie naszej posługi byliśmy obecni przy odchodzeniu do domu Ojca szesnastu osób w stanie terminalnym (nowotworowym). Aktualnie opiekujemy się czterema osobami chorymi oraz trzema rodzinami , które pozostają w żałobie.

Spotykamy się w ostatni czwartek miesiąca o 17.00 na Mszy świętej w Wieczerniku, a po niej w kawiarence na wspólnej herbacie. W czasie spotkania wymieniamy uwagi, spostrzeżenia i bolączki, które nam towarzyszą jak również radości i dobre zdarzenia dotyczące przede wszystkim posług, naszych podopiecznych oraz nas samych. Działając wspólnie i zgodnie z Duchem Świętym odnajdujemy sens w naszych staraniach i aktywnościach.

Dbamy o rozwój duchowy, często uczestnicząc w dniach skupienia czy rekolekcjach dla wolontariatów. Wymieniamy się doświadczeniami z innymi formacjami w kraju. Często organizujemy wspólne spotkania i wyjazdy, bo zaprzyjaźniliśmy się i bardzo lubimy spędzać razem czas.

Jeśli czujesz szczerą i bezinteresowną gotowość do współuczestnictwa w życiu drugiego, potrzebującego pomocy, człowieka - zapraszamy: dołącz do nas !

Jak i gdzie można zgłosić potrzebę pomocy?

Poczas dyżuru Wolontariatu: w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w domu katechetycznym, w godzinach 17.00-18.00 lub telefonicznie pod numerem 692 413 052 (Hanna Przybylska - koordynator)