Msze Św.

w niedziele i święta:
6:30 / 8:00 / 9:30 / 11:00 / 12:30 / 15:00 / 18:30

w dni powszednie:
6:45 / 8:00 / 18:30

Msza św. szkolna (piątek) 16:30

Więcej nabożeństw

Spowiedź Św.

od poniedziałku do piątku
6:45 / 8:00 / 18:00

piątek spowiedź dla uczniów
od godz. 16:00

sobota:
6:45 / 8:00 / 17:00 

niedziela: 
kwadrans przed rozpoczęciem Mszy Świetej 

Więcej informacji

Kancelaria parafialna

od poniedziałku do środy
9:00 - 12:00 / 16:00 - 18:00

od czwartku do piątku
9:00 - 12:00

sobota i niedziela:
zamknięte 


zgłoszenie pogrzebu:
w każdej chwili


Więcej informacji

Szukasz pomysłu na wakacje? Na Festiwalu Życia możesz przeżyć najlepszy tydzień w życiu! - propozycja dla Młodzieży

Data publikacji: poniedziałek, 22-04-2024

Szukasz pomysłu na wakacje? Na Festiwalu Życia możesz przeżyć najlepszy tydzień w życiu! - propozycja dla Młodzieży

Są tacy, którzy do Kokotka przyjeżdżają dosłownie z drugiego końca świata. Po co? Na Festiwal Życia – największy plenerowy festiwal katolicki dla młodzieży w Polsce. To tydzień pod namiotami, koncerty, konferencje, warsztaty… Życie, radość, Bóg!

Impreza porównywana do największych festiwali muzycznych – tyle że w katolickim wydaniu – co roku na początku lipca przyciąga tysiące młodych ludzi z Polski i zagranicy. Wielu uczestników powtarza: to najlepszy tydzień, na który czekają cały rok!

Festiwal organizowany jest w Kokotku, dzielnicy Lublińca na Śląsku, w klimatycznym otoczeniu lasu i stawu. Postacią przewodnią każdego edycji wydarzenia jest wybrana postać biblijna. W programie są m.in. koncerty największych gwiazd polskiej muzyki, konferencje znanych i cenionych prelegentów, kilkadziesiąt ciekawych, różnorodnych warsztatów, a także ekstremalny bieg przez wodę, błoto i piasek! A oprócz tego – codzienne Msze Święte, nabożeństwa, rozmowy w grupach dzielenia i całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu.

Podczas tego tygodnia dzieje się wszystko. Jest czas na zabawę, na wartościowe rozmowy, na poznanie nowych ludzi. Każdy ma w sercu różne potrzeby: spotkania z Bogiem, z drugim człowiekiem, ale też spędzenia czasu z samym sobą. Na Festiwalu Życia można tego wszystkiego doświadczyć. Najbardziej ujmuje mnie, że na twarzach młodych osób widać tu po prostu radość – mówi Natalia Skrzypiec, wcześniej uczestniczka, a obecnie znajdująca się w gronie organizatorów festiwalu.

Festiwal Życia i Lednica łączą siły! Co w programie?

Choć wielką rybę i festiwalową scenę dzieli na mapie ponad 200 kilometrów, to Lednica i Festiwal Życia w Kokotku bardzo się do siebie zbliżą. Dwa największe w Polsce katolickie wydarzenia dla młodzieży występują w tym roku pod wspólnym hasłem „Wracaj do domu” i będą się przenikać, by zaoferować ich uczestnikom jeszcze lepsze doświadczenia.

Tematem tegorocznej Lednicy (1 czerwca) będą relacje. Kontynuacja i rozwinięcie tej tematyki dokona się na Festiwalu Życia w Kokotku (8–14 lipca).

– Na pierwszy rzut oka może wydawać się dość paradoksalne to, że na dwa największe wydarzenia religijne dla młodzieży zapraszamy hasłem „Wracaj do domu”. Oczywiście sens tych słów jest dużo głębszy. Na Festiwalu Życia będziemy mówić o Kościele jako domu, do którego możemy wracać ze wszystkimi swoimi trudnościami, ale i zwycięstwami. A poprowadzi nas w tych rozważaniach starotestamentalna postać Estery – tłumaczy o. Tomasz Maniura OMI, główny organizator Festiwalu Życia.

W tym roku na festiwalowej scenie zagrają C-BooL, Mesajah, niemaGOtu i Siewcy Lednicy. Ponadto przy mikrofonie staną popularni prelegenci, których nazwiska organizatorzy odsłonią nieco później. Wyczekiwanym punktem programu jest także muzyczny wieczór uwielbienia, który poprowadzi festiwalowy zespół 3 Dni 3 Noce wraz z Marcinem Zielińskim.

Zapisy indywidualne i grupowe na Festiwal Życia są już dostępne na stronie www.festiwalzycia.pl. Więcej szczegółów i aktualności można znaleźć w mediach społecznościowych festiwalu – na Facebooku, Instagramie i TikToku.

Festiwal Życia w Kokotku – chrześcijański Woodstock?

Festiwal Życia zyskał ogólnopolską renomę i ma ambicję, by rozwijać się w skali międzynarodowej. Już w poprzednich edycjach brali udział uczestnicy m.in. z Australii, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Belgii czy Norwegii.

W swoich świadectwach zagraniczni uczestnicy festiwalu wielokrotnie wskazują, że widok tysięcy młodych ludzi, którzy bawią się i modlą, jest dla nich wyjątkowo wartościowym przeżyciem, którego nie mają możliwości doświadczyć w miejscu swojego zamieszkania – podkreśla Szymon Zmarlicki, rzecznik medialny Festiwalu Życia.

Uznanie wielu uczestników i obserwatorów festiwal zyskuje dzięki połączeniu konkretnych duchowych treści, będących trafną odpowiedzią na najbardziej aktualne problemy i oczekiwania młodych ludzi, z wakacyjną rozrywką w całkowicie profesjonalnej oprawie, kojarzoną z największymi festiwalami muzycznymi.

Wcześniej na scenie w Kokotku grali już Golec uOrkiestra, Tribbs, Luxtorpeda, 2Tm2,3, Roksana Węgiel, Kamil Bednarek, Arka Noego czy TGD. A w roli prelegentów wystąpili m.in. Monika Hoffman-Piszora (@monika_i_dzieciaki_cudaki), Wojciech Modest Amaro, Tomasz Samołyk czy Monika i Marcin Gomułkowie (Początek Wieczności).

Głównym organizatorem Festiwalu Życia jest o. Tomasz Maniura, misjonarz oblat i założyciel duszpasterstwa młodzieży NINIWA, znany z prowadzenia zagranicznych wypraw rowerowych NINIWA Team (m.in. do Jerozolimy, Maroka, na Nordkapp i Syberię) oraz stworzenia prężnie działającego dużego ośrodka rekolekcyjno-wypoczynkowego w Kokotku. W organizację wydarzenia włącza się szereg polskich diecezji i zakonów.

Od 2023 roku patronat honorowy nad festiwalem objęła Konferencja Episkopatu Polski.

Festiwal Życia odbędzie się od 8 do 14 lipca 2024 roku w Kokotku. Przyjedź, bądź z nami i poczuj ŻYCIE!

W sprawie zapisów kontakt z Duszpasterstwem Młodzieży Ławka (będziemy organizować grupę diecezjalną).

Pozostałe aktualności

sobota 15.06.2024

środa 12.06.2024

niedziela 02.06.2024

niedziela 26.05.2024

piątek 10.05.2024

niedziela 05.05.2024

sobota 20.04.2024

środa 10.04.2024